Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 86 Дніпровської міської ради

 





Річний звіт керівника

 

 

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 (ЯСЛА-САДОК) № 86

ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

____________________________________________________________________________________________

вул. Прогресивна, 5, м. Дніпро, 49098, тел. 095 221 10 08

е-mail: [email protected], код ЄДРПОУ 34228478

 

 

Річний звіт про діяльність комунального закладу

дошкільної освіти (ясла - садок) № 86

Дніпровської міської ради

в 2022-2023 н.р.

 

  1. Загальна характеристика

        Комунальний заклад  дошкільної освіти (ясла - садок) № 86 Дніпровської міської ради (далі – КЗДО № 86 ДМР) функціонує з 1990 року. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Групи мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого закладу організовано з урахуванням інтересів дітей та відповідає їх віковим особливостям.

Для занять дітей створені всі умови, обладнані спеціальні приміщення:

  • музична та спортивна зали;
  • кабінет психолога;
  • кабінет англійської мови;
  • методичний кабінет;
  • медичний блок;
  • майданчики для прогулянки для кожної вікової групи;
  • 2 міні стадіони;
  • Найпростіше укриття
  1. Склад вихованців

 

За ліцензованим обсягом  КЗДО № 86 ДМР  розраховано на 220 місць для дітей віком від 2 до 6 (7) років.

В 2022-2023 н.р. укомплектовано 12 вікових груп:

  • 3 групи дітей раннього віку;
  • 9 груп дітей дошкільного віку.

 

  1. Кадрове забезпечення

         Освітньо-виховний процес у дошкільному закладі забезпечу­ють 34 працівника: 22 - молодшого обслуговуючого персоналу, 16 - педагогів, у тому числі: 1 вихователь-методист, 2 музичних керівника,  1 інструктор фізкультури, 10 вихователів.

Адміністрація закладу постійно опікується питаннями фахового зростання працівників, поліпшенням ділової атмосфери та психологічного мікроклімату в колективі. При розстановці кадрів враховується рівень емпатії, емоційний комфорт, психологічна сумісність, здійснює  диференційований  підхід до вихователя-початківця і до досвідченого педагога-майстра.

 

4. Забезпечення організації освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм

4.1. Аналіз виконання освітніх завдань за 2022-2023 н.р.

 

Відповідно до листа МОН від 02.04.2022 № 1/3845-22 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні» та від 27.07.2022 № 1/8504-22 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році» освітньо-виховну роботу в 2022-2023 році було організовано в дистанційному режимі. На педраді 31.08.2022 р. було затверджено працювати на освітній платформі Google Classroom для того, щоб батьки вихованців могли отримували відео-заняття для дітей та поради і консультації для себе. Для організації відеоконференцій обрали програму ZOOM  та додаток Google Meet. Для спілкування з батьками використовували мессенджер Telegram.

Вихователі груп створила свій Google Classroom, в який приєднали всіх батьки вихованців. До Google класу теж були приєднані спеціалісти: музичний керівник, інструктор фізкультури та керівник гуртка англійської мови. Google Classroom зручна платформа, яка допомогла педагогам керувати навчанням: створювати інтерактивні заняття, надсилати відеозавдання та отримувати зворотний зв’язок. У кожного вихователя спостерігався свій особистий стиль підготовки та проведення освітньої роботи з малятами; у кожного педагога – були власні творчі родзинки, які варто запозичити іншим та впровадити у свою практику роботи.

Педагогічний колектив ЗДО в 2022-2023 навчальному році ставив перед собою такі завдання:

  1. Активізувати роботу з формування основ національної свідомості дошкільника шляхом розширення знань про Україну, її історію, культуру, природні багатства.
  2. Продовжувати роботу по охороні життя, зміцненню здоров'я, фізичного розвитку дошкільника, створюючи емоційно-позитивний мікроклімат між усіма учасниками освітньо-виховного процесу.
  3. Поглибити роботу з формування художньо-естетичної компетентності дошкільників, впровадження сучасних технологій художньо-продуктивного циклу, активізацію творчого потенціалу педагогів та батьків, об’єднаних загальним спрямуванням по залученню дітей до образотворчого мистецтва.

 

Завдатки патріотичного почуття  педагоги формували з раннього віку.  Любов до Батьківщини у наймолодших вихованців починалася  з любові  до родини і рідного дому. Педагоги спочатку навчали дітей бачити красу навколо себе а вже потім захоплюватися просторами країни, її красою та природними багатствами. Знати, любити та берегти рослинний та тваринний світ. Починаючи з середньої групи знайомили з рослинним та тваринним світом України. Старші дошкільнята на високому рівні ознайомлені з державною символікою. Особлива увага приділялася ознайомленню дошкільнят з історією і сучасним життям рідної країни В доступній формі  вихователі розповідали про війну, про воїнів-визволителів.

 

  • Вихователі старших груп провели пізнавальні заняття до Дня захисників та захисниць України
  • Інструктор фізкультури провела онлайн розвагу «Козацькі забави»
  • Пізнавально пройшов Тиждень української мови і писемності
  • Проведено тематичний тиждень по ознайомленню із зимовим обрядовим циклом «Колядки співаємо, із Різдвом вітаємо», «Щедрий вечір, добрий вечір»
  • Проведено тематичні заняття «Поету шану і хвалу складаємо» - ознайомлення з творчістю Т.Шевченка
  • Виставка спільних робіт з батьками за темою «Мій край -  Дніпро», «Привітання зі святом захисника Вітчизни» «Великодній кошик», «Незалежна і єдина – наша Україна» - фотозвіт через Телеграм
  • Онлайн фотовиставка-челендж «Вишиванка-вишиваночка» - фотозвіт через Телеграм
  • Віртуальна екскурсія в садовий  міні-музей «Петриківка»

 

Вдало пройшли онлайн заняття вихователів:

  •  «Хай в серці кожної дитини живе любов до України»  - вихователь середньої групи № 11 Ващенко Т.Д.;
  • «Про що співає українська пісня»  - музичний керівник Мельнікова І.А.

 

У 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив закладу продовжив роботу над удосконаленням системи роботи з основ безпечної поведінки дітей в різних життєвих ситуаціях, а також культури безпеки у дорослих, відповідального ставлення до життя і здоров’я дітей. Вихователі всіх груп старанно  формували основи безпеки у своїх вихованців. В щоденній роботі навчали дошкільнят піклуватися про свою безпеку: проводили тематичні заняття, онлайн ігри, онлайн розваги, бесіди, читання відповідної літератури.

 

Вже традиційними стали тематичні тижні закладу:

  • Тиждень безпеки дитини - в листопаді, квітні та червні, де особливу увагу надавали інформаціі по ознайомленню дітей з поведінкою під час повітряної тривоги.
  • Тиждень дорожнього руху – в травні
  • Тиждень мінної безпеки, що вкрай необхідним стало під час воєнного стану

Вдало пройшли онлайн заняття вихователів:

  • «Небезпечні речі для малечі»  - вихователь молодшої групи № 6 Семенкова В. В.;
  • « Вогонь – друг, вогонь -  ворог» - вихователь старшої групи № 4 Алексейчик Н.І.;
  • «Будь здоровий!»  - вихователь групи раннього віку № 2 Кондратьєва О.Є..
  • «Світлофор Моргайко»  - вихователь середньої групи № 7 ВовкодавН.О..

 

На виконання річного завдання з питань формування художньо-естетичного  виховання та  впровадження сучасних технологій художньо-продуктивного циклу, проведено тематичне вивчення.

Педагоги  закладу  працюють над створенням умов для художньо-естетичного виховання в різних видах діяльності, забезпечення індивідуального підходу до кожного дошкільника. Так, у цьому році проводилися тематичні онлайн виставки «Моє рідне місто», «Осінь в гості завітала», «Новорічна казка», «Весна -красна». Заняття з  музичного виховання, формування образотворчих вмінь та навичок педагоги про­водять в атмосфері гри, в позитивно забарвленому емо­ційному середовищі, з урахуванням індивідуально-вікових особливостей кожної дитини, її можливостей та здібнос­тей.  Використання музичних творів у педагогічному процесі благодатно впливає на розвиток дітей.

Вихователі закладу активно впроваджують у роботу з дітьми педагогічний досвід, новітні методики та технології. Поміж багатьох інноваційних технологій  у системі дошкільної освіти, що спрямовані на реалізацію особистісно-орієнтованого підходу, найхарактернішою є методика нетрадиційного малювання. Нетрадиційне малювання завжди орієнтоване на самостійну активно-пізнавальну практичну діяльність дитини під час розв’язання особистісно-значущих проблем. Такий метод сприяє розвитку пізнавальної активності дітей, набуття ними досвіду продуктивної діяльності, дає дитині можливість експериментувати, синтезувати набуті знання і вміння, розвивати свої творчі здібності та комунікативні навички.  

 

Вдало пройшли онлайн заняття вихователів:

  • «В гості до завірюхи»  - вихователь молодшої групи № 12 Корчинська О.В.;
  • «Морські мешканці»  - вихователь старшої групи № 5 Козачук Н.П.;
  • «Чарівні візерунки»  - вихователь середньої групи № 9 Шостак Т.С..

Ефективним шляхом всебічного гармонійного розвитку особистості є залучення дошкільників до художньо-естетичної діяльності, яка включає зображувальну, музичну, театралізовану, художньо-мовну діяльність. Ці види діяльності виконують функцію позитивно-емоційного збагачення, викликають емоції радості, захоплення, натхнення, витісняють тривожність, напругу, почуття безпорадності.

 

4.2. Участь педагогів у методичній роботі різного рівня

 

  Методична робота з педагогічними кадрами у 2022-2023 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів.

В закладі дошкільної освіти № 86 педагоги постійно підвищують свій професійний рівень. На сьогодні, підвищення кваліфікації педагогічних працівників не обмежується лише курсами підвищення кваліфікації. Підвищення кваліфікації педагогів на сучасному етапі здійснюється шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти за очною, заочною, дистанційною формами навчання або їхнім поєднанням. Педагоги мають можливість самостійно долучитися до короткострокового підвищення кваліфікації шляхом участі у тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, вебінарах, майстер-класах за різними професійними темами і проблемами. Упродовж навчального року всі педагоги закладу вивчали сучасні актуальні проблеми та окремі аспекти дошкільної освіти через вище названі форми роботи та отримали відповідні сертифікати. 

Так, у вересні-жовтні 2022 р. всі педагоги нашого закладу були учасниками освітньої толоки «#Дошкілля_Education_weks», яку організувала комунальна установа Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія», де підвищили свій рівень знань з юридичних питань, українського мовлення, опанували техніки психологічної допомоги. Відвідали  тренінги з навчання по роботі з платформою ZOOM та  Google ClassRoom, по використанню інтерактивних технологій.  Пройшли «Навчання з попередження ризиків, повязаних з вибухонебезпечними предметами», інструктор фізкультури Солоніна Олександра відвідала тренінг з домедичної підготовки. Всі педагоги в липні 2023р. були учасниками

Упродовж навчального року на курсах при КЗВО ДАНО ДОРдистанційно підвищила свою кваліфікаціювихователь Семенкова Вікторія; Алексейчик Наталія закінчила навчання і отримала ступінь бакалавра.

Проведена атестація педагогічних працівників: Кулакової Олени, Ващенко Тетяни, Шостак Тетяни, Корчинської Оксани, Кондратьєвої Олени, Мельнікової Ірини, Єрмакової Лесі, Дробачевської Катерини.

 

Результати атестації педагогічних працівників закладу

у 2022-2023 навчальному  році

 

№ з/п

Категорія педагогів

Рівень атестаційної комісії

І рівня

ІІ рівня

1.

Вихователь-методист

Кулакова Олена

 

Присвоєння  кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»

2.

Вихователь

Ващенко Тетяна

Підтвердження  10 тарифного розряду

 

3.

Вихователь

Шостак Тетяна

Підтвердження  10 тарифного розряду

 

4.

Вихователь

Корчинська Оксана

Підтвердження  10 тарифного розряду

 

5.

Вихователь

Кондратьєва Олена

Підтвердження  10 тарифного розряду

 

6.

Музичний керівник

Мельнікова Ірина

Присвоєння  кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ категорії»

 

7.

Музичний керівник

Єрмакова Леся

Підтвердження  9 тарифного розряду

 

8.

Керівник гуртка

Дробачевська Катерина

Встановлення  12 тарифного розряду

 

 

Зважаючи на реалії сьогодення, а це військовий стан та робота в дистанційному режимі, адміністрація закладу  дошкільної освіти  працювала у постійному пошуку нового змісту, форм та методів методичної роботи, нового стилю, нових форм спілкування з педагогами  на засадах особистісно орієнтованого, діяльнісного, інтегрованого підходів і налагодження тісної  партнерської взаємодії з дітьми та батьками.

Педагогічний колектив  на чолі з вихователем-методистом Кулаковою Оленою постійно працювали над  створенням єдиного методичного простору для інноваційної діяльністї вихователів та спеціалістів. Упродовж року педагоги будували свою роботу з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в навчанні та вихованні дошкільнят та опанували онлайн форми організації освітнього процесу з дошкільниками. Педагоги навчилися працювати в дистанційному режимі асинхронно і синхронно, опанували можливості роботи сервісів Google – ClassRoom, Meet, програму ZOOM  та Teams, Capcut,  InShot та Microsoft Power Point. Всі педагоги закладу є учасниками Facebook групи SMART освіта, де постійно діляться досвідом роботи з колегами міста Дніпро. Всі педагоги закладу започаткували створення електронної бази власного педагогічного досвіду на власному YouTube каналі.  Було створено YouTube канал ЗДО № 86 , як віртуальну бібліотеку кращіх  матеріалів педагогів.

Консультації, семінари, семінари-практикуми, колективні перегляди, навчальні тренінги, ділові ігри сприяли розвитку творчості, ініціативи та були спрямовані на підвищення якості освітнього процесу. Результатом є те, що педагоги нашого закладу використовують в роботі з дітьми  інноваційні технології, інтерактивні методи, що сприяє кращому запам’ятовуванню змісту нового матеріалу, розвитку уяви, фантазії, образного та логічного  мислення дошкільнят.

Осередком методичної роботи в закладі залишається методичний кабінет, в якому зібрані необхідні матеріали та педагогічні посібники відповідно до вимог Базового компонента (нова редакція). В наявності всі чинні освітні та парціальні програми, методичні посібники, законодавчі та нормативні документи, художня та навчальна література, матеріали періодичних видань. Для підвищення фахового рівня та педагогічної майстерності кадрів у методичному кабінеті створено банк даних кращих педагогічних досвідів вихователів закладу. Всі  матеріали методичного кабінету упорядковані відповідно до освітніх напрямів розвитку.У методичному кабінеті можна скористатися електронним банком методичних доробок з досвіду роботи вихователів. Тут містяться зразки перспективних планів роботи, конспекти занять, доповіді до педрад, теоретичні матеріали, сценарії ранків тощо. Впродовж року в методичному кабінеті організовувались виставки,  як епізодичні так і постійно діючі: «Новинки методичної літератури», «Готуємось до педагогічної ради», «Вивчаємо педагогічну спадщину».

Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації.

Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення освітньо-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2022-2023 н. р. було проведено 4 засідання педагогічної ради, на яких розглядались такі питання:

  1. Аналіз роботи за минулий рік, основні педагогічні проблеми.
  2. «Українські традиції як засіб формування у дітей відчуття приналежності до своєї країни»
  3. «Формування естетичного ставлення у дошкільників до світу мистецтва засобами образотворчої діяльності»
  4. «Підсумки роботи закладу за 2022-2023 навчальний рік»

Робота педагогічних рад була проведена на науковій основі. Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, активно включалися до обговорення «за круглим столом», інформували, аналізували, звітували про власні здобутки, ділились власним досвідом роботи, підбивали підсумки роботи щодо вирішення річних завдань.

                      На вирішення річних завдань були розроблені конкретні і змістовні різноманітні форми і заходи методичної роботи в закладі. Ключовим заходами стали:

  • робота над обласною науково-методична проблемою: «Модель 4К у розвитку soft-skills навичок, як основа формування самоефективності дошкільника – майбутнього першокласника в освітньому просторі НУШ 2020-2023 рр.» ( ІІІетап)
  • проведення низки методичних форм роботи, спрямованих на підвищення професійної компетентності педагогів щодо вдосконалення роботи по впровадженню інноваційної технологій;
  • надання цільової методичної допомоги та системного методичного супроводу педагогам під час колективних переглядів різних форм освітньої роботи з дітьми та просвітницької роботи з батьками;
  • популяризація продуктів педагогічної діяльності у відкритих групах соціальної мережі Facebook SMART-освіта та на сайті закладу.

Важливою формою підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів була участь у проведенні семінарів:

  • «Формування медіаграмотності та ІКТ-компетентності сучасного педагога»
  • «Прокачай українську»
  • «Артосвіта дошкільників – емоції та творчість»

Зміст проведених семінарів складався з теоретичних, практичних завдань і використання активних та інтерактивних форм роботи з кадрами. В результаті роботи семінарів, підвищилась ефективність діяльності колективу, підвищилась якість роботи по вирішенню річних завдань.

Підвищенню професійної компетентності педагогів позитивно сприяє така форма методичної роботи, як колективний перегляд педагогічного процесу. В цьому навчальному році в зв’язку з роботою в дистанційному форматі така форма роботи не була проведена.

Методична робота в ЗДО була максимально гнучкою, сприяла підвищенню інноваційного потенціалу педагогів – у роботі з педагогами переважали інтерактивні форми методичної роботи, в яких мав можливість взяти участь кожний педагог.

Адміністрацією постійно контролювалося виконання річного плану. Згідно аналізу вносилися корективи до нього. Систематично здійснювався контроль за проведенням освітньо-виховної, оздоровчо-профілактичної роботи, рівнем компетентності дітей з різних сфер життєдіяльності.

Результати контролю обговорювалися на виробничих нарадах, нарадах при завідувачі, педагогічних радах. Для якісної реалізації головних задач систематично проводилось вивчення стану організації навчально-виховного процесу, яке включало: тематичне, вибіркове, комплексне, оперативне вивчення освітньо-виховного процесу всіх вікових груп ЗДО.

 

Упродовж навчального року активно використовувались ІКТ в управлінській діяльності ЗДО:

  • висвітлення роботи закладу на сайті ЗДО та використання електронної пошти;
  • використання «Курс «Дошкілля»;
  • ведення ділової документації.

Ефективно використовувались ІКТ в методичній роботі:

  • мультимедійний супровід різноманітних форм методичної роботи (педагогічних рад, семінарів, консультацій, засідань творчої групи);
  • робота педагогів із самоосвіти через опрацювання Інтернет-ресурсів з питань дошкільної освіти.

 

В роботі ЗДО з питань інформатизації є такі недоліки:

  • недостатня ІКТ-компетентність деяких педагогів;
  • недостатня оснащеність ЗДО комп’ютерною технікою.

 

В 2023-2024 навчальному році буде продовжуватися навчання з оволодіння педагогами цифрових навичок в роботі у форматі «Наставництво» та інших формах методичної роботи.

На новий навчальний рік визначені такі завдання ЗДО щодо удосконалення роботи з питань інформатизації:

  • подальше розроблення системи організації консультативної методичної підтримки щодо підвищення ІКТ-компетентності педагогів;
  • організація проведення майстер-класів для педагогів ЗДО з метою пропаганди успішного досвід упровадження ІКТ-технологій в освітній процес;
  • розширення використання ІКТ в роботі з дітьми всіх вікових груп;
  • оновлення і поповнення банку комп’ютерних навчальних програм, дидактичних і методичних матеріалів з використанням ІКТ-технологій у роботі ЗДО.

Вся діяльність ЗДО носила науково-методичний і пізнавальний характер, що сприяло підвищенню професійної компетентності педагогів, покращенню якості володіння різноманітними методами роботи.

Аналіз оцінювання виконання річних завдань 2022-2023 н. р. показав, що пріоритетними завданнями для вдосконалення роботи методичної служби на наступний період розвитку є:

  • впровадження соціально значущих освітніх послуг, новітніх педагогічних технологій та проєктів в освітньо-виховний процес;
  • створення умов для досягнення стійкої мотивації педагогів на зростання професійної майстерності;
  • розвиток творчого потенціалу, професійної компетентності, здатності до самореалізації та професійного зростання через різні форми професійної освіти і самоосвіти.

 

Завдання для вдосконалення системи управління ЗДО на наступний етап розвитку:

  • забезпечення мотиваційного управління на основі співпраці;
  • посилення зв’язків між усіма ланками управління;
  • поповнення банку інформації, на основі якого можна чітко аналізувати та коректувати освітню ситуацію в дошкільному закладі;
  • передача частини відповідальності за результати своєї діяльності самим учасникам освітнього процесу.

Проведення  цих заходів допоможе колективу на належному рівні вирішити головні завдання річного плану роботи.

 

5. Управлінська діяльність директора

          Безпосереднє керівництво КЗДО № 86  ДМР здійснює директор Шулежко В.В.

З метою ініціювання участі педагогів, активних батьків у до­шкільному закладі прийнято такі форми самоуправління:

  • батьківський комітет КЗДО № 86  ДМР та батьківські комітети груп;
  • профспілковий комітет;
  • педагогічна рада;
  • загальні збори батьків та членів трудового колективу;
  • пожежно-технічна комісія.

Управлінські рішення та дії директора  КЗДО № 86  ДМР поточного року були спрямовані здебільшого на забезпечення працездатності ко­лективу виконання річних завдань:

  • комплектація штатів відповідно до затвердженого штатного розпису;
  • організація заходів з підготовки реалізації проектів у навчаль­но-виховному процесі;
  • складання парціальних програм для здійснення освітньої ді­яльності;
  • складання бюджетного запиту на наступний рік;
  • організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у мікрорайоні.

   Розуміючи важливість цієї роботи, директор безпосередньо керує нею. За наслідками об­ліку дітей у закладі спланована та реалізується робота з бать­ками щодо підвищення їх педагогічних знань, озброєння мето­дами навчання та виховання дітей у сім’ї;

       Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу дошкільного закладу, і тому у ДНЗ продовжується робота над розробкою власного веб-сайту. Ін­формація розрахована, в першу чергу, на батьків вихованців, а також на колег з усієї України. Цікаві статті, фотогалерея, висвітлення поточної роботи — все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей у закладі. Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою скла­довою управління закладом. На особистому прийомі у директора було багато відвідувачів. Головними питаннями, порушеними під час бесід, є працевлаштування та оформлення дитини до ДНЗ, питання організації освітнього процесу з дітьми в закладі.

    Організація морального та матеріального заохочення працівників, які сумлінно виконують свої обов’язки, працюють твор­чо, є невід’ємною складовою успішного управління закладом. Упродовж року всі педагоги отримали щорічну грошову винагороду (ст. 57 Закону України «Про освіту») в розмірі 100% посадового окладу. Кращі працівники були відзначені грамотами та подяками.

    Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагування відкритості та прозорості відбувалась через раду КЗДО, загальні батьківські збори.

 

  1. Організація роботи із сім’ями вихованців

Взаємодія із сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямів діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форми співпраці:

  • батьківські збори;
  • індивідуальні консультації різних спеціалістів;
  • організація різноманітних майстер-класів;
  • спільні виставки, участь у святах;
  • оформлення тематичних фото-зон,
  • постійно діючі сезонні та тематичні фестивалі.
  1.  Соціальна активність дошкільного закладу

Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей з дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі в заходах різного рівня.

 

 

  1.  Створення належних умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти, система роботи щодо соціального захисту дитини

В КЗДО № 86  ДМР створені всі умови для реалізації державних гарантій дітям різних соціальних категорій на отримання дошкільної освіти, здобуття якісної освіти на рівні, що відповідає їх здібностям та можливостям.

         Відповідно до законів України «Про освіту». «Про дошкільну освіту», що регламентують розвиток інклюзивного навчання в закладах освіти, згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» від 6 вересня 2018 року (№2541-\/ІІІ), та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство у комунальному закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 207 Дніпровської міської ради створено сприятливі умови для дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі дітей з інвалідністю, забезпечено безперешкодний доступ до груп дошкільного підрозділу закладу.

Упродовж 2022/2023 навчального року велика робота була проведена щодо соціального захисту дітей, правової освіти дошкільників, запобігання проявів жорстокого ставлення до дітей, приниження їх гідності.

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2022 року було проведено соціальне опитування сімей. Складений соціальний паспорт КЗДО № 86  ДМР. Були розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, сімей, діти яких потребують соціальної опіки. Дана інформація доводиться своєчасно та у повній мірі до відома батьків і педагогів під час бесід та консультацій, на засіданнях виробничих нарад, батьківських зборів, Ради закладу тощо. З батьками та членами родин проведена роз’яснювальна робота щодо права користування пільгами, проведене матеріально-побутове обстеження сімей дітей пільгового контингенту.

Пріоритетними  напрямками в роботі соціальної служби на 2022/2023 н.р. було: охорона психологічного та фізичного здоров’я дітей, захист їх прав, створення оптимальних можливостей для реалізації власного потенціалу кожної дитини.

Щорічно формується банк даних про дітей таких категорій.

В закладі ведеться певна робота по забезпеченню захисту дітей від будь яких форм насильства. За результатами щорічного анкетування фактів жорстокого поводження з дітьми не виявлено, не має ситуацій коли принижується людська гідність, булінг.

 

  1. Система роботи закладу щодо попередження травматизму

З урахуванням специфіки місця розташування належна ува­га приділяється організації роботи з персоналом та вихованцями з Цивільного захисту, із забезпечення готовності сил і засобів до дій у надзвичайних ситуаціях. Діяльність адміністрації спрямо­вана на виховання в учасників навчально-виховного процесу якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичай­ної ситуації; формування навичок безпечної поведінки в різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбе­реження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

В КЗДО № 86  ДМР є необхідна документація щодо організації роботи з охорони праці та забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. Ведеться систематична робота з дотримання правил техніки безпеки, створений куточок з безпеки життєдіяльності. Навчальний заклад забезпечений вогнегасниками. Проблемним залишається питання підключення автоматичної пожежної сигналізації, з підключенням до пульту цілодобового спостереження.

Щорічно здійснюється перевірка стану заземлення та опору ізоляції, на всіх сходах розташовані плани евакуації, пожежні виходи функціонують і знаходяться у належному стані. Зібрані необхідні нормативні та методичні матеріали з питань охорони праці та пожежної безпеки.

Результатом роботи з дотримання техніки безпеки, охорони праці та пожежної безпеки є відсутність нещасних випадків під час навчально-виховного процесу.

 

  1. Робота зі зміцнення матеріально-технічної бази

Матеріально-технічне забезпечення закладу здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 19.12.2017 року №1633.

У закладі функціонує 12 груп,  методичний кабінет, медичний блок, пральня, харчоблок, кабінет завгоспа, кабінет кастелянки. Групові та адміністративні приміщення  закладу дошкільної освіти мають затишний та естетичний вигляд, відповідають вимогам Санітарного регламенту.  Щороку проводиться поточний і капітальний ремонт усіх приміщень, ревізія і ремонт системи теплопостачання,  вентиляційних та каналізаційних систем, систем водопостачання, заміна і ремонт технологічного обладнання.

Заклад дошкільної освіти  розташований у двоповерховій будівлі, загальною площею 3644 м2, проєктна потужність закладу складає 220 дітей. На будівлю закладу виготовлений технічний паспорт. Власником будівлі закладу є Дніпровська міська рада.

Територія закладу  складає 8144  м2, державний акт на право постійного користування земельною ділянкою відсутній, власником є Дніпровська міська рада. Заклад має огорожу по всьому периметру. Дошкільний заклад має 12 окремих прогулянкових ігрових майданчиків із зеленими насадженнями, на  яких встановлені ігрові альтанки, пісочниці,

ігрове, спортивне обладнання.  На території закладу розміщені 2 спортивні майданчики. Для виконання завдань пізнавального, екологічного і трудового розвитку дошкільнят облаштовано дитячі городні ділянки, естетично оформлені квітники, висаджено фруктові, декоративні, дикоростучі дерева і кущі.

До послуг дітей  фізкультурна, музична зали, кабінет гурткової роботи, Моніторинг оснащення фізкультурної зали складає 90% і збільшується за рахунок виготовлення нестандартних посібників і придбання спортивних атрибутів. Проведений моніторинг оснащення музичної зали дає змогу зробити висновок, що музично-естетичний розвиток дошкільників у ЗДО має  повноцінний методичний та дидактичний супровід, матеріальна база музичної зали налічує 1сучасний музичний центр, дитячі музичні інструменти, декорації до свят і розваг, різні види театру, фонотеку музичних творів, музично-дидактичні ігри, нетрадиційні шумові інструменти. Оснащення музичної зали складає 92%.

У групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групи повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування, створене  сучасне предметно-розвивальне середовище, що забезпечує умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників і спрямоване на реалізацію завдань Базового компоненту дошкільної освіти через втілення принципу особисто-орієнтованого підходу.  Окрім того, проведений моніторинг предметно-ігрового розвивального середовища у кожній віковій групі показав, що педагоги активно, з ініціативою ставляться до створення умов для саморозвитку та самореалізації кожної дитини. Аналіз ігрового середовища груп свідчить про те, що воно збагачується за рахунок не лише кількісного накопичення, а й через покращення якісних параметрів: естетики, гігієни, мобільності, динамічності, виготовлення сучасних дитячих меблів для ігрових центрів.

Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів, його оснащення складає 100 %, аптечки укомплектовані на 100%, обладнано маніпуляційну, ізолятор, кабінет медичної старшої сестри.

Харчоблок забезпечений необхідним технологічним обладнанням, яке повністю відповідає вимогам Інструкції з організації харчування, а також повністю укомплектований необхідним посудом та інвентарем, який має відповідне маркування. Але харчоблок потребує капітального ремонту.

Приміщення пральні обладнане відповідно Санітарного регламенту та теж потребує капітального ремонту.

У закладі є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників - 40, 12 пожежних кранів з рукавами, на території закладу є 2 пожежних гідранти.

В будівлі ЗДО встановлено лічильники обліку теплової та електричної енергії, холодної води, 15 бойлерів для нагрівання води. У  закладі дошкільної освіти є необхідна кількість інвентарю, який промаркований та використовується за призначенням, інвентар постійно поповнюється та оновлюється (по мірі зношеності),  його кількість є достатньою для повноцінної роботи закладу упродовж року.

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, або інші кошти, не заборонені законодавством.  Бюджетні кошти та спонсорські надходження використовуються за призначенням.

В 2022-2023 н.р. за кошти міського бюджету розпочато обладнання найпростішого укриття, що є необхідною умовою для функціонування ЗДО під час воєнного часу, а також виконання правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

За кошти обласного бюджету розпочато утеплення фасаду будівлі, замінено вікна: в басейні – 4 шт та в кабінеті психолога – 2 шт., в холах II поверху – 4 шт та балконні двері – 2 шт, замінено вуличні двері – 10 шт. Замінено протипожежні сходи  - 3 шт.

Заходи, передбачені планом по збереженню та зміцненню матеріальної бази вдалося виконати частково. У звя’зку з введеням воєнного стану не було можливості покращення ігрового середовища, але  розвивальне середовище поповнювалося дидактичними іграми та матеріалами, які педагоги виготовляли власноруч.

Пріоритетними напрямами у сфері матеріально-техніч­ного і навчально-матеріального забезпечення освітньої діяльності на наступний рік залишаються обладнання і оснащення педагогічного процесу, усіх видів діяльності дітей та їхнього побуту, ігрових центрів, фізкультурно-оздоровлювальної, медичної бази, умов праці робітників дошкільного закладу

  1. Взаємодія з батьками

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним із головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім’єю.

Основна метаву роботі з батьками вихованців -  створення єдиного освітнього простору «Сім’я – дошкільний заклад». Для реалізації цієї мети нами вирішувалися  наступні завдання:

  • встановлення партнерських відношень з сім’єю кожного вихованця;
  • створення атмосфери загальних інтересів;
  • пошук та розповсюдження ефективних форм роботи з сім’єю;

 

Упродовж року планомірно проводилася робота з членами родин вихованців закладу. Не дивлячись на дію воєнного стану, педагоги закладу активно та ефективно спілкувалися з батьками за допомогою Google Classroom, Telegram, YouTube  канал  закладу

 

та власні YouTube канали педагогів. Де постійно висвітлювалися питання, які цікавили батьків та залучали їх до співпраці. Вихователі постійно спрямовували самоосвіту батьків з різних питань, стимулювали їх прагнення і вміння поповнювати свої педагогічні знання. У процесі спілкування з батьками вихователі намагалися створити атмосферу довіри, враховували особливості кожної родини.

Для взаємодії з батьками використовували наступні форми організації дистанційної роботи:

  • сімейного клубу  «Надія»
  • консультативного пункту «Абетка життєвого успіху»
  • факультативу здоров’я «Допоможи собі сам» - реклама оздоровчої роботи в КЗДО

 

Колективні:

Згідно річного плану ЗДО були проведені  батьківські збори з використанням системи відео зв’язку ZOOM, Meet, (серпень 2022 р., травень 2023р.). На батьківських зборах розглядалися питання щодо розвитку, навчання, виховання дітей відповідно до вимог освітньої програми для дітей раннього та передшкільного віку «Стежинки у Всесвіт», організація освітнього процесу під час воєнного стану в дистанційному форматі та безпека життєдіяльності дітей.

 

Групові:

  • Онлайн анкетування батьків;
  • Онлайн тренінги для батьків.

Вдало пройшли майстер класи вихователів: «Сенсорні мішечки» - відео-презентація в YouTube каналі Шостак Т.С. та «Нетрадиційне малювання» -

- відео-презентація в YouTube каналі Корчинської О.В.;

  • Виставки спільних робіт дітей та батьків: «Креативні екологічні поробки», «Новорічна іграшка своїми руками», «Великодній кошик» Фотовиставка-челендж «Вишиванка-вишиваночка»;

Індивідуальні:

  • Онлайн консультації.
  • Онлайн бесіди.

 

     Для батьків та громадськості систематично висвітлювалася робота педагогів на сайті ЗДО та в групі SMART освіта в Facebook.

 

Проблемами, які потребують вирішення в роботі з батьками, виступають:

  • Формування позитивно-емоційного ставлення до закладу.
  • Індивідуальний підхід до роботи з сім’ями вихованців

 

Перспективними напрямами роботи  дошкільного закладу  із сім'єю  на наступний період є:

  • налагодження комунікації між педагогами - учасниками освітнього процесу та батьками за допомогою новітніх технологій в дистанційному форматі;
  • проведення родинних свят, батьківських зборів в дистанційному форматі;
  • онлайн робота «Школи молодих батьків»;
  • індивідуальне онлайн консультування батьків з метою вирішення конфліктів і проблем розвитку дітей;
  • розширення розвивального середовища відповідно до вимог програми для дітей раннього та передшкільного віку «Стежинки у Всесвіт»

 

 

 

 

  1. Узагальнені висновки щодо здобутків, труднощів, недоліків у роботі                  КЗДО № 86 ДМР, пріоритетні напрямки та завдання на новий навчальний рік

            У практичній роботі нашого колективу є певні досягнення, які впливають на ефективність процесу виховання та навчання дошкільнят. Керуючись основними положеннями нормативних документів, які визначають сучасну законодавчу базу й методичне забезпечення дошкільної освіти та планом роботи на 2023/2024  навчальний рік, колектив закладу зосередив увагу на пошуку оптимальних  способів навчання та виховання дітей, збереження та зміцнення їх фізичного й психічного здоров’я, створення необхідних  передумов для досягнення кожним дошкільником реально  можливого для нього в  даний період рівня успішності, але не нижчого, ніж передбачено державними освітніми програмами.

            Робота над методичними проблемами активізувала форми методичної підготовки кожного вихователя, підняла на більш високий рівень його теоретичну підготовку, надала чіткості і цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вихователів. Аналіз методичної роботи, проведеної протягом 2022/2023 н. р. показав, що у садочку створені належні умови для розкриття можливостей і здібностей педагогів, для освоєння ними, сучасних педагогічних технологій.

Треба зазначити, що всі педагоги змогли адаптувати свою роботу до умов дистанційного навчання. Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених  упродовж навчального року показав, що всі вони носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню  професійної компетентності педагогів.

            Таким чином, аналіз роботи КЗДО за навчальний рік показав, що обрані форми і методи, об’єднані зусилля колективу позитивно впливають на результативність роботи з кадрами та досягнення мети.   Річний план за минулий навчальний рік виконано. Роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільну.

 

 

 

Проте, поряд з досягненнями  в методичній роботі є і певні недоліки:

  • Предметно-просторове середовище ЗДО ще не відповідає сучасним вимогам мобільності, багатофункціональності, варіативності для забезпечення якості дошкільної освіти.
  • Не повною мірою здійснюється робота з соціально-екологічного виховання, що є надзвичайно важливим з урахуванням актуальної суспільно-політичної, соціально-економічної ситуації в країні.
  • Проблемою залишається впровадження ІКТ в педагогічний процес. Інформатизація дошкільної освіти відкриває перед педагогами нові можливості для широкого впровадження у педагогічну практику сучасних методичних розробок, а відсоток педагогів, які володіють комп’ютером становить 40% .
  • Не всі педагоги на достатньому рівні володіють навичками організації дистанційної онлайн-роботи з сімями дітей, не вміють використовувати в роботі ресурси сучасних онлайн-платформ. 

            То ж, враховуючи вищезазначене, ключовими пріоритетами змістового наповнення освітнього процесу та метою роботи КЗДО № 86  ДМР у новому 2023-2024навчальному році стануть:

  • забезпечення розвитку у дітей звичок щодо гармонізації суспільних відносин, економічно та екологічно доцільної поведінки, культури ресурсозбереження, здатності здійснювати дослідження і самооцінку та самоконтроль своєї поведінки;
  • виховання ціннісного ставлення до природного й   соціального довкілля, до самої себе;
  • формування у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя;
  • гнучке реагування на  сучасні соціокультурні запити;
  • орієнтація на загальнолюдські та національні цінності.

- створення належних умов для ефективної спільної діяльності дитини і дорослого шляхом не прямого, а опосередкованого навчання;

- сприяння використанню в освітньому процесі ігрових і проблемних ситуацій, інформаційно-комунікаційних та комунікативних технологій, проєктної діяльності,

- продовження роботи щодо створення універсального дизайну у закладі освіти як стратегії, спрямованої на те, щоб проектування і компоненти будь-якого середовища, виробів, комунікації, інформаційних технологій чи послуг були однаково доступні чи зрозумілі всім та відповідали вимогам спільного користування.

 

 

 Директор                                                                                       Вікторія ШУЛЕЖКО