Амур-Нижньодніпровський район Комунальний заклад освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №86» Дніпропетровської міської ради

   

"Вчимося жити разом"

 

Впровадження проекту

«Вчимося жити разом»

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 11.01.2016 № 5 «Про затвердження плану заходів з реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом», що реалізується з Громадською організацією «Дитячий фонд «Здоров'я через освіту» у партнерстві з Європейським Союзом і Представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у рамках ініціативи Європейського Союзу «Діти миру» у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській областях у 2016 році впроваджується проект «Вчимося жити разом» (компонента «Освіта на засадах життєвих навичок»).

 

Основною метою проекту є сприяння адаптації тимчасово переміщених дітей та підлітків у приймаючих громадах довкола зони конфлікту на сході України через розвиток життєвих навичок та надання психологічної та соціальної підтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні.

 

У рамках проекту педагогічні працівники за допомогою інноваційних методик створюватимуть сприятливу психологічну атмосферу та розвиватимуть у вихованців і учнів життєві навички, які підвищують у дітей стійкість у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації у нових навчальних закладах.

 

Вихователь середньої групи № 9 Шостак Т.С. пройшла навчання на триденному семінарі-тренінзі з методики викладання курсу «Вчимося жити разом» на засадах розвитку життєвих навичок та отримала відповідний сертифікат.

 

Тренінг проводила координатор впровадження проекту «Вчимося жити разом» Савченко Вікторія Анатоліївна, доцент кафедри виховання та культури здоров’я Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

 

В нашому закладі проект «Вчимося жити разом» розпочався з 21 листопада

 

Протягом місяця вихователь Шостак Т.С. в середній групі № 9 «Каченя» провела 4 навчальні заняття з морально-етичного, пізнавального та мовленнєвого розвитку відповідно матеріалам парціальної програми та наданих матеріалів на тренінзі. Основним методом проведення занять була гра, допоміжними були психологічні етюди, ігрові вправи, бесіди, розігрування проблемних ситуацій та перегляд відеоматеріалів.

 

Заняття сподобались дітям. Після проведення занять спостерігалась позитивна емоційна стабільність дітей, відкритість один до одного, позитив, вихованці стали більш дружніми та уважними до оточуючих.

 

Для перегляду матеріалів перейдіть за посиланням

 

https://drive.google.com/open?id=0B_iC1sauMQhNc1d0TTZ3VkhaSE0

 

Корисні посилання:

 

http://old.gov.mon.ua/files/normative/2016-01-27/4995/nmo-5pdf/

Ресурсні портали проекту:

www.autta.org.ua, www.helte.org.ua, www.wordshelp.com.ua

Всі матеріали та посібники щодо проекту «Вчимося жити разом» можна завантажити та переглянути за посиланням

http://autta.org.ua/ua/ProjectUNISEF/resourse